Házi szilvás gombóc RECEPT

Sosem fogom elfelejteni nagymamám fantasztikus szilvás gombócát! Nem csak mi, gyerekek, hanem az egész család oda volt érte! Minden családi összejövetelen szinte követeltük; és a nagyi bármennyit is készített belőle, biztosan nem maradt a nap végére egyetlen árva gombóc sem. E heti bejegyzésünkben eláruljuk neked a tökéletes, mennyei szilvás gombóc titkát!

Hozzávalók (4 adaghoz, bár amilyen finom, lehet, hogy inkább csak 3 adag…)

 • 10 db közepes méretű szilva
 • 1 kg krumpli
 • 5 dkg vaj
 • 35 dkg finomliszt
 • 10 teáskanál barna cukor
 • 10 dkg zsemlemorzsa
 • 3 tk cukor
 • fahéj

Így készítsd

 • Mosd meg alaposan a krumplit, és főzd meg sós vízben. Ha puhára főttek, utána hámozd meg, és törd össze, majd hagyd kihűlni.
 • Add hozzá a krumplihoz a sót, a lisztet és vajat, majd jól dolgozd össze, hogy homogén tésztát kapj. Szórj meg liszttel egy tálcát, és nyújtsd ki a tésztát. A kinyújtott tésztát vágd azonos méretű négyzetekre. (Az azonos méret azért fontos, hogy a gombócok később azonos idő alatt főjenek meg.)
 • Vágd félbe és magozd ki a szilvákat (nem ér mindet felfalni, mert üresek lesznek a gombócok). Minden gombócba egy fél szilvaszem kerül. A szilva magjának a helyére szórj cukrot és fahéjat. Végül formázd meg a gombócokat.
 • Forralj vizet egy lábosban, és főzd ki a gombócokat.
 • Egy lábasban hevíts vajat, és pirítsd meg egy kis cukorral a zsemlemorzsát, míg aranybarna nem lesz.
 • Ha a gombócok megfőttek, akkor vedd ki őket a forró vízből, csöpögtesd le rendesen (le is szűrheted), és forgasd meg mindet a zsemlemorzsában.

Máris elkészült a valódi, hamisítatlan szilvás gombóc! Elkészítheted hétvégén a családodnak, esetleg a barátaidnak, vagy egy esős hétköznap este saját magadnak, ha valami igazán finom nassolni valóra vágysz! Az egészen biztos, hogy hatalmas sikert aratsz majd vele! Sok sikert, kellemes főzést és jó étvágyat kívánunk!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.