Kedvenc #alkoholfree koktéljaink

Végre itt a nyár! Mi másra vágyna ilyenkor az ember, mint egy jó könyvvel leheveredni a napra (egyesek az árnyékba), és eliszogatni egy kellemes, hűsítő, gyümölcsös koktélt? Ebben a bejegyzésünkben a kedvenceinket gyűjtöttük össze nektek.

Mediterrán mágia

Hozzávalók:

 • 4 cl citromlé
 • 1 dl ananászlé
 • 1 dl narancslé
 • jégkockák
 • gránátalmaszirup

Elkészítés:

Öntsd a shakerbe a fenti hozzávalókat (a szirup kivételével), majd miután jól összekeverted őket, adj hozzá 8 cl jéghideg buborékos ásványvizet vagy szódát. A végén ízlés szerint önts a tetejére gránátalma szirupot, a tökéletes élmény elérése érdekében pedig díszítsd fel a poharat narancs- vagy ananászkarikákkal.

Mangó koktél

Hozzávalók:

 • 1 mangó
 • 3 eper
 • 3 cl limelé

Elkészítés:

Pucold meg a mangót, vágd apró darabokra, majd tedd a mixerbe, és add hozzá az epret meg a limelét. Ez a koktél „V” alakú, talpas pohárból fogyasztva az igazi!

Narancstonik

Hozzávalók:

 • 8 cl narancslé
 • 8 cl tonik
 • jégkockák

Elkészítés:

Tölts meg jégkockákkal egy magas poharat. Először a narancslevelet, majd a tonikot öntsd bele. Kész is van! Az a legjobb ebben a koktélban, hogy nem bonyolult, nem kellenek hozzá speciális eszközök vagy hozzávalók, az eredmény mégis sokkal izgalmasabb, mintha külön-külön innánk a tonikot és a narancslevet.

Áfonyakoktél

Hozzávalók:

 • 8 cl áfonyalé
 • 4 cl ananászlé
 • 4 cl buborékos ásványvíz (vagy szódavíz)
 • 1 cl citromlé

Elkészítés:

Rázd össze a hozzávalókat egy shakerben, majd szűrd le egy szitán keresztül. A koktélt fogyaszd magas, jéggel töltött pohárból (ha szeretnéd emelni az esztétikai élményt, akkor tegyél egy ananászkrarikát a pohárra).

Mojito

Hozzávalók:

 • 7 cl ásványvíz (vagy szóda)
 • 7 cl Sprite
 • Fél lime
 • 2 kiskanál nádcukor
 • mentalevél

Elkészítés:

Vágd fel a lime-ot, majd tedd a pohárba a cukorral és a mentával együtt. Alaposan zúzd össze, és öntsd rá az ásványvizet. Ha maradt egy karika lime-od, akkor azzal díszítheted a poharat.

Ezekben a koktélokban az a jó, hogy gyorsan elkészíthetőek és nem bonyolultak, illetve, ha nem várt vendég érkezik, akkor őt is megkínálhatod vele. Egészségetekre!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.