Mit tehetsz, hogy a kutyád/ cicád ne kapjon hőgutát?

Bizonyára köztetek is akadnak, akik lakásban tartanak kutyát vagy cicát. Mégpedig ha nincs klíma otthon, akkor a kisállatoknak is szörnyen melege lehet ám otthon. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttünk nektek néhány hasznos tanácsot, hogy elviselhetőbbé tudjátok tenni a kedvenceitek számára a kánikulát.

Friss víz

Az első és a legfontosabb, hogy ügyeljetek rá, hogy mindig legyen a kutya, cica előtt friss, hideg víz. Ebben a melegben a víz hamar átmelegszik, az állatok pedig nem szívesen isznak langymeleg vizet, ezért célszerű naponta 3-4 alkalommal is cserélni nekik.

Ventilátor

Ha klíma ugyan nincs is otthon, azért egy kisebb ventilátort érdemes beszerezned. Persze az nem fogja lejjebb vinni a hőmérsékletet, de ha mozog a levegő te és a kisállat is elviselhetőbbnek érzitek majd a forróságot.

Engedd le a redőnyöket

Elviselhetőbbé teheted a meleget, ha megakadályozod, hogy betűzzön a szobába a Nap. Ezzel az egyszerű trükkel akár néhány értékes fokot is nyerhetsz!

Vizezd be a bundáját

Bár a cica annyira nem kedvelik a fürdést, vizes kézzel (vagy egy vizes ronggyal) áttörölheted a bundáját, esetleg tehetsz le egy nedves törölközőt árnyékos helyre, hogy rá tudjon feküdni.

Hűsítő, zselés matracok

Több helyen lehet kapni speciális zselés hűsítő matracokat különböző méretekben, macskák és kutyák számára egyaránt. Érdemes több helyen is megnézned, mert hatalmas különbségek vannak árban, és nem biztos, hogy megéri a drágábbat választanod.

Ha a hőguta jeleit tapasztalod az állaton

AKKOR AZONNAL VIDD ŐT ÁLLATORVOSHOZ!

 

Hőguta tünetei macskáknál:

 • Szaporán, a száján át lélegzik
 • Gyenge, kimerült, öntudatlan
 • Esetenként hány
 • Pulzusszáma emelkedik
 • Halványnak látod a nyálkahártyáit
 • Testhőmérséklete 40 fok fölé emelkedik

Hőguta tünetei kutyáknál:

 • Feltűnően gyorsan liheg
 • Az ínye és a nyelve vörös színű
 • Hány vagy megy a hasa
 • Szédül, koordinálatlanul mozog
 • Kitágulnak a pupillái
 • Szaporán ver a szíve
 • Testhőmérséklete megemelkedik
 • Elveszíti az eszméletét

Ha a fenti tüneteket veszed észre a kedvenceden, akkor ne késlekedj, azonnal próbáld meg őt lehűteni, és vidd orvoshoz!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.