2023/2024-es tanév központi írásbeli vizsga

Központi írásbeli vizsga tudnivalói 8. évfolyamos tanulók részére

Értékelő lapok átvétele:

2023.02.10. 8:00-16:00-ig, helyszín: 1165 Veres Péter út 102.

A vizsga ideje:

• 2023. január 21. 10:00 Magyar nyelv
  • 2023. január 21. 11:00 Matematika

Belépés az iskolába:

9:15-től 9:45-ig

A vizsga helye:

Budapest, 1165 Veres Péter u.132. C épület

A tanulók az épület előtt fognak tájékoztatást kapni, hogy melyik terembe lettek beosztva.

A bejáratnál lesz a terembeosztás kifüggesztve.

Kérjük, amennyiben a tanuló nem tud megjelenni az írásbeli felvételi vizsgán, jelezzék Fogdné Szatmári Hajnalka iskolatitkárnak az iskolatitkar@gourmand-iskola.hu e-mail címen!

Figyelem! Fényképes igazolvány (személyi igazolvány vagy diák igazolvány), lakcímkártya legyen a vizsgázónál.

Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni. Íróeszközöket a vizsgázó hozzon magával!

A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (ceruza, vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

Információk azok részére, akiknek az intézményvezető – szakvélemény alapján – engedélyezte segédeszköz(ök) használatát:

• a vizsgázó hozzon magával (szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas) zsebszámológépet.

Az írásbeli vizsga megtekintése :

2023.01.27-én lesz 8.00-16.00-óráig

helyszín: 1165 Budapest, Veres Péter út 102. ( A Gourmand Középiskola főépületében)

A vizsgázó észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő.

A vizsgához sok sikert kívánunk!

Az épületbe való belépés és az ott tartózkodás

• Az épületbe csak a vizsgázó tanuló léphet be.
  • Kérjük a szülőket, kísérőket, hogy még az iskola bejárata előtt búcsúzzanak el a gyermekektől, és a vizsga végére (11:50 – 12:00) jöjjenek vissza értük..
  • Belépés után minden tanulónak az aulában lévő regisztrációs asztaloknál kell jelentkezni.
  • Kézfertőtlenítő és felületfertőtlenítő minden vizsgateremben rendelkezésre áll.
  • Kérjük, hogy a tanulók a magyar és a matematika vizsga közötti szünetben az udvaron tartózkodjanak, a teremből egyszerre egy tanuló mehet ki a mosdóba.
  • A tanuló hivatalosan igazolt betegség esetén pótnapon (2023. január 31-én 14óra ) írhatja meg a felvételit.