Teendők a középiskola megkezdése előtt

A középiskola megkezdése nem csupán a diákok-, hanem a diákok szülei számára is merőben új helyzetet teremt. De mire kell szülőként felkészítenünk középiskolába készülő gyerekünket? Melyek azok a dolgok, amire egy tinédzser nem gondol?

Napi ritmus kialakítása

A nyár a szabadság, a kötetlenség időszaka; nyáron egymást követi a sok buli, strandolás, csavargás a barátokkal, ezzel pedig együtt jár a későn fekvés, későn kelés. A gyermek erre bizonyára nem gondol előre, pedig az iskolakezdéssel ennek is vége. Érdemes tehát már napokkal a sulikezdés előtt elkezdeni átszoktatni a gyereket az „őszi ritmusra”. Persze a tinédzserek nem arról híresek, hogy kimondottan könnyű rájuk hatni, azonban a megfelelő kommunikáció sokat segíthet. Utasítások helyett érdemes inkább tanácsokat adnunk, például: „szerintem érdemes lenne korán lefeküdnöd”, „ha időben lefeküdnél, könnyebben tudnál reggel korán felkelni”. A napi rutinhoz tartozik továbbá a rendszeres étkezés is. Fontos, hogy a gyermek rászokjon, hogy reggelizik, hiszen a suliban nem lesz lehetősége a hűtőajtót nyitogatni, ha ad hoc megéhezik…

Tanszerek

Szintén kevés serdülő gondol előre a tanszerek beszerzésére is. Esetleg egy közös ebéddel, vagy fagyizással egybekötött anya-lánya, vagy apa-fia napon beugorhattok egy papír-írószer boltba, vagy egy nagyobb bevásárlóközpontba, hogy beszerezzétek azokat az eszközöket, amelyek szeptembertől nélkülözhetetlenek lesznek számára az iskolában. Vásárlás előtt azonban tanácsos listát írni a szükséges tanszerekről, hogy tényleg ne maradjon le semmi, illetve ne vegyetek felesleges dolgokat…

Közös beszélgetések

Szánjátok rá az időt egy kimerítő baráti beszélgetésre. Nyugodtan mesélj neki magadról, mondd el, Te hogyan élted meg annak idején ezt az időszakot, és adj neki lehetőséget, hogy ő is megfogalmazhassa, hogy mit érez. Vannak benne kétségek, félelmek? Mi az, amiért lelkesedik, és mit szeretne elkerülni? Hogyan viszonyul a középiskolához, van olyan barátja, barátnője, akivel osztálytársak lesznek? Ne vallasd, ne szegezd neki a fenti kérdéseket, csak hallgasd meg, és biztosítsd róla, hogy középiskolásként is mindenben támogatni fogod. Bízunk benne, hogy hasznosnak találtad a cikkünket, és fogod tudni hasznosítani az olvasottakat!

Kellemes tanévkezdést kívánunk!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.