Mi az a fermentálás?

Lenne kedved hozzá, hogy meglepd a családod egy igazi, hamisítatlan, olasz panettone-nal? Megmutatjuk, hogyan csináld, hogy biztosan osztatlan sikert arass vele (akár majd karácsonykor is)!

HOZZÁVALÓK

A tésztához:

 • Élesztő (3 dkg)
 • Tej (3 dl)
 • Kristálycukor (10 dkg)
 • Finomliszt (50 dkg)
 • 1 citrom reszelt héja
 • 1 csomag vaníliás cukor
 • 4 tojássárgája
 • Margarin (15 dkg)
 • Mazsola (15 dkg)
 • Cukrozott narancs- és citromhéj (5-5 dkg)

A forma kikenéséhez

 • Margarin (2 dkg)

A tetejére

 • Margarin (6 dkg)
 • 1 csomag vaníliás cukor

ELKÉSZÍTÉS

Az élesztőt morzsoljuk 1 dl langyos tejbe, és adjunk hozzá 1-1 kiskanál cukrot, illetve lisztet, majd 15 perc alatt futtassuk fel. Ezután összeforgatjuk a lisztet, a sót, a reszelt citromhéjat és a vaníliás cukrot. Ezt követően kezdjük el dagasztani a tejes élesztőt a cukorral, a tojássárgájával és az olvasztott (de nem meleg) margarinnal. Közben apránként adagolva adjuk hozzá a maradék langyos tejet. Ha ezzel elkészültünk, akkor tegyük félre 1 órára meleg helyre, hogy megkelhessen a tésztánk.

 

Miután megkelt, borítsuk ki egy lisztes gyúrólapra, és finoman gyúrjuk át, miközben a mazsolát és a citrom-, narancshéjat is hozzáadjuk. Vegyünk elő egy panettone formát, és kenjük ki vastagon margarinnal. Ne keseredj el, ha a konyhaszekrényben nem találsz panettone-formát, hiszen nem Szicíliában élsz 🙂 Bátran helyettesítsd egy sütőbe is helyezhető fazékkal, vagy lábassal (ennek a peremét sütőpapírral teheted magasabbá). Helyezd bele a tésztát, takard le, és ismét hagyd, hogy egy órán át keljen.

Ha ezzel megvagy, akkor kereszt alakban vágd be a tészta tetejét, és előmelegített sütőben 210 süsd °C-on (légkeveréses sütőben elegendő a 190°C) 10 percig. 10 perc elteltével vedd kicsit lejjebb a hőfokot (210°C-ról 180-ra, 190°C-ról 165-re), és hagyd még bent 35 percig. Kend meg a tetejét olvasztott margarinnal, a kereszt alakú bevágásba pedig hints vaníliás cukrot (mehet bátran, ne sajnáld), majd told vissza sülni még 15 percig. Elvileg ennyi idő elegendő a panettone-nak, de villával is megszúrkálhatod, hogy erről megbizonyosodj.

Kellemes panettone-sütést és jó étvágyat kívánunk!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.