Neked való a vendéglátás?

Akár a szakács, akár a cukrász, vagy a pincér szakmával kokettálsz, mielőtt jelentkezel a képzésre, érdemes végiggondolnod, hogy valóban neked való-e az adott szakma. A vendéglátás ráadásul tényleg elhivatottságot, és teljes embert kíván, de aki ezt választja hivatásául, és lelkesen indul el a pályán, az biztosan sok örömteli élményre, komoly sikerekre és stabil megélhetésre számíthat.

Összegyűjtöttünk neked 20 állítást. Szaladj végig rajtuk, és gondolkodj el, hogy igazak-e rád. Ha a 20 pontból legalább 16-nál magadra ismersz, akkor számodra valóban a vendéglátás a legmegfelelőbb terület!

 1. Jó fizikai állóképességgel rendelkezem.
 2. Kiváló a munkabírásom.
 3. Szeretek emberekkel foglalkozni.
 4. Kreatív vagyok.
 5. Rugalmasan igazodom az elvárásokhoz.
 6. Nem ijedek meg a kihívásoktól.
 7. Elszánt, ambiciózus ember vagyok.
 8. Barátságos, nyitott személyiségem van.
 9. Udvarias vagyok azokkal is, akiket nem ismerek.
 10. Fejlett kapcsolatteremtő és kommunikációs készséggel rendelkezem.
 11. Jól kezelem a konfliktusokat.
 12. Nem rettenek meg, ha nem várt helyzetbe kerülök.
 13. Valódi csapatjátékos vagyok.
 14. Imádom a pörgést.
 15. Untat a monotónia.
 16. Pontos vagyok, lehet rám számítani.
 17. Figyelmes vagyok másokkal.
 18. Nem tudom elképzelni, hogy napi 8 órát egy irodában töltsek.
 19. Szeretek emberek között lenni.
 20. Könnyen feltalálom magam az új helyzetekben.

Tudod, az, ha még életedben nem volt fakanál a kezedben, vagy még sosem öltöttél kötényt, távolról sem jelenti, hogy a vendéglátás nem neked való, sőt! A legfontosabb, hogy a fenti készségekkel rendelkezz, a szakmai ismereteket pedig majd mi megtanítjuk neked. Senki sem születik mozsárral a kezében, és nem mindannyiunknak volt bécsi szelet a jele az oviban. A lényeg, hogy érdeklődj a szakma iránt, légy lelkes és nyitott az újdonságokra.

Ha szeretnéd magas szinten elsajátítani a szakács, a cukrász, vagy a pincér szakmát, akkor a legjobb helyen jársz. A Gourmand Iskolában ugyanis igazán modern környezetben, valódi szaktekintélyektől tanulhatsz, és saját, jól felszerelt tankonyhánkban töltheted a gyakorlat egy részét. Szeretettel várunk a Gourmand Iskolában!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585,

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.