Neked való a vendéglátás?

Akár a szakács, akár a cukrász, vagy a pincér szakmával kokettálsz, mielőtt jelentkezel a képzésre, érdemes végiggondolnod, hogy valóban neked való-e az adott szakma. A vendéglátás ráadásul tényleg elhivatottságot, és teljes embert kíván, de aki ezt választja hivatásául, és lelkesen indul el a pályán, az biztosan sok örömteli élményre, komoly sikerekre és stabil megélhetésre számíthat.

Összegyűjtöttünk neked 20 állítást. Szaladj végig rajtuk, és gondolkodj el, hogy igazak-e rád. Ha a 20 pontból legalább 16-nál magadra ismersz, akkor számodra valóban a vendéglátás a legmegfelelőbb terület!

1. Jó fizikai állóképességgel rendelkezem.
  2. Kiváló a munkabírásom.
  3. Szeretek emberekkel foglalkozni.
  4. Kreatív vagyok.
  5. Rugalmasan igazodom az elvárásokhoz.
  6. Nem ijedek meg a kihívásoktól.
  7. Elszánt, ambiciózus ember vagyok.
  8. Barátságos, nyitott személyiségem van.
  9. Udvarias vagyok azokkal is, akiket nem ismerek.
  10. Fejlett kapcsolatteremtő és kommunikációs készséggel rendelkezem.
  11. Jól kezelem a konfliktusokat.
  12. Nem rettenek meg, ha nem várt helyzetbe kerülök.
  13. Valódi csapatjátékos vagyok.
  14. Imádom a pörgést.
  15. Untat a monotónia.
  16. Pontos vagyok, lehet rám számítani.
  17. Figyelmes vagyok másokkal.
  18. Nem tudom elképzelni, hogy napi 8 órát egy irodában töltsek.
  19. Szeretek emberek között lenni.
  20. Könnyen feltalálom magam az új helyzetekben.

Tudod, az, ha még életedben nem volt fakanál a kezedben, vagy még sosem öltöttél kötényt, távolról sem jelenti, hogy a vendéglátás nem neked való, sőt! A legfontosabb, hogy a fenti készségekkel rendelkezz, a szakmai ismereteket pedig majd mi megtanítjuk neked. Senki sem születik mozsárral a kezében, és nem mindannyiunknak volt bécsi szelet a jele az oviban. A lényeg, hogy érdeklődj a szakma iránt, légy lelkes és nyitott az újdonságokra.

Ha szeretnéd magas szinten elsajátítani a szakács, a cukrász, vagy a pincér szakmát, akkor a legjobb helyen jársz. A Gourmand Iskolában ugyanis igazán modern környezetben, valódi szaktekintélyektől tanulhatsz, és saját, jól felszerelt tankonyhánkban töltheted a gyakorlat egy részét. Szeretettel várunk a Gourmand Iskolában!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585,