Tornagyakorlatok karantén idejére

Ha az ember sokat tartózkodik otthon, akkor bizony hajlamos elkényelmesedni. Többet ül a számítógép előtt, többet bogarászik az okostelefonon, vagy a tableten. Most szeretnénk nektek néhány otthon végezhető tornagyakorlatot mutatni, hogy az otthon töltött napokon se kelljen nélkülöznötök a testmozgást.

Fekvőtámasz

Talán a fekvőtámasz a legismertebb tornagyakorlat, azonban csak akkor lehet hatékony, ha odafigyelünk rá, hogy szabályosan végezzük. Ha eleinte nehézséget okoz, akkor kétféleképpen könnyíthetjük a mozdulatokat. Növelhetjük a  dőlésszöget, vagy  csinálhatunk úgynevezett női fekvőtámaszt (ebben az esetben a térdünk érinti a talajt).

Hányat csináljunk belőle?

Ha nem túl megterhelő, érdemes tízes vagy húszas szériákkal dolgoznunk.

Milyen izmokat erősít?

 • mellizom
 • tricepsz
 • vállizom
 • törzsizmok, hasizom

Hiperhajlítás

Feküdjünk hassal a talajra, karjainkat tegyük oldalsó középtartásba, tenyérrel lefelé. Fejünket támasszuk meg a homlokunkon (és ebbe a pozícióba is érkezzünk). Lábfejünkkel pipáljunk, hogy megfeszüljön a farizmunk. Emeljük meg a lábainkat, a fejünket és a karjainkat is egyszerre, egy időben, amilyen magasra csak bírjuk, majd engedjük vissza a talajra, a kezdeti állapotba.

Hányat csináljunk belőle?

Szintén tízes, húszas széria javasolt. Nehezítésként (később) csinálhatjuk félliteres (teli) ásványvizes üvegekkel a kezünkben is.

Milyen izmokat erősít?

 • gerincmerevítő izmokat
 • gerinc melletti izmok
 • farizom

Guggolás

Ezt mindenki ismeri, és nagyjából mindenki helyesen is végzi (ha végzi), de azért van pár dolog, amire nem árt odafigyelni. Először is, mindig a sarkunkra terheljünk, illetve guggolás közben a térd ne legyen a lábfej előtt, a hátad pedig végig maradjon egyenes. Természetesen a lábfejek egymással párhuzamosan, előre mutassanak.

Hányat csináljunk belőle?

Kezdőként a húszas széria elegendő, később emeljük a mennyiséget.

Milyen izmokat erősít?

 • farizom
 • combpólyafeszítő izom
 • medencei izmok
 • haránt hasizom
 • négyfejű izom (comb elülső részén)
 • térdközeli izmok

Célszerű ezeket a gyakorlatokat minden nap ismételned, akár már ébredés után! A reggeli testmozgás energiával tölti fel a szervezeted, és napközben sokkal energikusabbnak érzed majd magad!

 

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.