Májusi idényzöldségek

Bizonyára számtalanszor hallottatok már (akár tőlünk is az iskolában) az idényzöldségek fogyasztásának előnyeiről. Mindezek közül talán a legfontosabb a magas vitamintartalom, ami ugye az egészség megőrzése szempontjából elengedhetetlen (talán ezt a jelenlegi helyzetben nem is kell bizonygatnunk). Persze szervezetünk vitaminellátását különféle pirulák, kapszulák, étrendkiegészítők segítségével is biztosíthatjuk; de lássuk be, sokkal kellemesebb és jobb élmény (gondolj csak egy friss, lédús, nyers karalábé elmajszolására) ha inkább a természetes vitaminforrásokat választjuk. Illetve, azt is érdemes megemlítenünk, hogy minden zöldség akkor a legolcsóbb, amikor éppen szezonja van, tehát ezért is érdemes tisztában lennünk az aktuális idényzöldségekkel. Nem utolsó sorban, pedig ezeket a zöldségeket nem szükséges távoli országokból importálni (nincs szállítás, károsanyag-kibocsátás, csomagolás), így vásárlásukkal egyrészt te magad is tehetsz valamit a környezet védelméért, másrészt pedig a hazai termelőket támogatod. Tehát, idényzöldséget választani minden szempontból remek döntés!

Milyen idényzöldségek vannak májusban?

Készítettünk Nektek egy listát, amin a májusi idényzöldségek és –gyümölcsök szerepelnek:

Burgonya

Brokkoli

Cékla

Cseresznye

Egres

Édeskáposzta

Fejes saláta

Fekete retek

Fekete ribizli

Fokhagyma

Földieper

Hónapos retek

Jégsaláta

Kapor

Karalábé

Karfiol

Kelkáposzta

Kínai kel

Lilahagyma

Madársaláta

Málna

Mángold

Meggy

Petrezselyem-zöld

Rebarbara

Ribizli

Rukkola

Sárgarépa

Snidling

Spárga

Spenót

Újhagyma

Vöröshagyma

Zöldborsó

A fenti zöldségekből, gyümölcsökből ebben a hónapban igazán ízletes főzelékeket, mártásokat, desszertet, szószokat, önteteket készíthettek, és természetesen nyersen is fogyaszthatjátok (csak előtte nagyon alaposan mossátok meg). Sőt, ha szeretnétek, akár le is fagyaszthattok belőlük egy-egy adagot későbbre is. A fagyasztott gyümölcsöket később, a forró, tikkasztó nyári kánikulában akár egy nagy pohár hűsítő limonádéba is beletehetitek (ezzel igazán izgalmassá téve az egyébként egyszerű italt) , vagy elkeverhetitek édesség gyanánt joghurtban (és ha nem adtok hozzá cukrot, akkor a kalóriatartalom miatt sem kell aggódnotok).

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.