Süti kávé mellé

Most mutatunk neked egy aprósütit, amit imádni fogsz, és amit akár magadnak, akár a családnak, vagy a vendégeidnek is bármikor elkészíthetsz. Ez egy klasszikus „cookie”, amit ehetsz reggelire, feldobhatod vele a délutáni kávédat, felszolgálhatsz akár desszertként, vagy elcsipegethetsz az esti filmezés alatt is. Célszerű belőle nagyobb mennyiséget készítened, hiszen sokáig eláll, és így legalább lesz otthon mihez nyúlni, ha elkap az édesség utáni vágy!

Hozzávalók:

  • két bögre liszt
  • egy bögre porcukor
  • fél evőkanál sütőpor
  • fél evőkanál szódabikarbóna
  • fél evőkanál fahéj
  • fél bögre mandula
  • fél bögre apróra vágott csokoládé
  • 1 nagy tojás
  • fél bögre cappuccino

Ilyen hozzávalókból csak valami igazán fenomenális sülhet ki, igaz? Lássuk, hogyan kell elkészíteni ezt a mennyei sütit!

Elkészítés:

Tegyél minden száraz hozzávalót egy nagyobbacska tálba, és jól szitáld össze. Ha szépen elkeveredtek egymással, akkor add hozzá a tojást, és öntsd bele a cappuccinót. Tiszta kézzel alaposan dolgozd össze a tésztát. Akkor van kész, amikor már teljesen homogén az állaga. Ha ezzel megvagy, akkor gyúrj belőle hengert (vagy hengereket, a tészta mennyiségétől és a tepsid méretétől függően).

Helyezz sütőpapírt a tepsibe, és fektesd rá a tésztahengereket. Állítsd a sütőt 180 fokra, és süsd fél óráig a sütit. Fél óra elteltével vedd ki a sütőből, és miután kicsit hűlt, vágd szeletekre. A szeleteket tedd vissza a tepsibe, és helyezd vissza nyolc percre a sütőbe, hogy mindkét oldaluk átsüljön (négy perc után forgasd meg). Miután megsült, tedd félre, hogy kihűljön, és már fogyaszthatod is!

Ha úgy tartja kedved, természetesen a mandulát akár dióval, vagy kesudióval is helyettesítheted, és klasszikus csoki helyett is használhatsz fekete- vagy fehércsokit. Ha a sütiből gyerekek is fognak enni, akkor pedig a cappuccino helyett tehetsz bele maci kávét (vagy akár teljesen el is hagyhatod). Nyugodtan módosíts a fenti recepten, kíséletezz a saját szád íze szerint, bátran vidd bele a kreativitásodat!

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.