Saját készítésű szuper kozmetikumok

A téli szünethez az ünnepek mellett hozzátartozik a sok-sok pihenés, a relaxálás és bizony a testi-lelki megújulás is. Ezért, arra gondoltunk, hogy összegyűjtünk nektek 3 szuper DIY filléres kozmetikumot. Készítsétek el, és próbáljátok is ki őket egy nyugodt délutánon. Meglátjátok, olyanok lesztek a kis otthoni wellness után, mint akit kicseréltek!

Fürdőtea

Hozzávalók:

 • Egy marék szárított gyógynövény (ez lehet akár kamilla, levendula, körömvirág vagy rózsa, sőt, akár ezek kombinációja is)
 • Negyed pohár szódabikarbóna (bármelyik szupermarketben vagy kisboltban kapható)
 • 1 pohár só (jótékony hatásút válassz, mint a Holt-tengeri só vagy a Himalája só)
 • 15-20 csepp illóolaj (amilyet szeretnél)

Elkészítés:

Keverd össze a szódabikarbónát a sóval, majd csöpögtesd rá az illóolajat, rázd jól össze, végül add hozzá a szárított gyógynövényeket. Ha elkészült, teafilterrel vagy teatojással dobhatod be a fürdővízbe. Ha van hozzá kedved, akár kis pamut tasakot is varrhatsz hozzá.

Bőrradír

Hozzávalók:

 • 1 evőkanár őrölt, natúr zabpehely
 • 1 kávéskanál méz
 • 1 kávéskanál joghurt

Elkészítés:

Keverd össze a fenti összetevőket, majd lágyan masszírozd az arcbőrödbe, és hagyd fent 5 percig. A joghurt amellett, hogy feszessé varázsolja a bőrt, a pattanások nyomát is halványítja. A zabpehely segít megakadályozni a pattanárok kialakulását, a méz pedig tisztítja a pórusokat és táplálja a bőrt.

Vegán kézkrém

Hozzávalók:

 • 100 g kakaóvaj
 • 50 g kókuszzsír
 • 1 evőkanál mandulaolaj
 • 5 csepp illóolaj (amilyet szeretnél)

Elkészítés:

Olvaszd meg vízgőz felett a kakaóvajat és a kókuszzsírt, majd add hozzá a mandulaolajat és az illóolajat. Az így kapott keveréket öntsd egy tégelybe, és várd meg, hogy kihűljön.

Ez a három remek csináld magad kozmetikum tökéletesen kiegészíti egymást, és nagyszerű kellékei egy igazán kellemes, pihentető délutánnak. A teafürdő segít ellazulni a kádban, és amíg relaxálsz, addig a zabpelyhes bőrradír kifejtheti jótékony hatását. A fürdő után pedig használhatod a saját készítésű vegán kézkrémet. A fentieket nem csak saját részre, de akár ajándékba is elkészítheted karácsonyra a szeretteidnek.

Érdekel a vendéglátás?

Tekintsd meg képzéseinket, vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy ide kattintva add le a jelentkezésed akár most!

Telefon: +36-1-4035504, +36-1-4033585, +36-1-3185064

E-mail: info@gourmand-iskola.hu

Cím: 1165 Budapest, Veres Péter út 102.