Karácsonyi sütemények

A karácsony az egyik legszebb időszaka az évnek, és egyik legjobb módja az ünnepi hangulatának megteremtésének, ha finom karácsonyi süteményeket sütünk otthon. Ezek a sütemények nem csak ízletesek, de gyönyörűek is, és tökéletesek ajándékként vagy a családi ünnepi asztalra. Az alábbiakban bemutatunk néhány könnyű és finom karácsonyi sütemény receptet, amelyeket még a kezdők is könnyen elkészíthetnek.

Mézeskalács sütemények

Az egyik legikonikusabb karácsonyi sütemény a mézeskalács. Ehhez a recepthez az alábbiakra lesz szükséged:

• 2,5 csésze liszt
  • 1 tk szódabikarbóna
  • 2 tk fahéj
  • 1 tk gyömbér
  • ½ tk szerecsendió
  • ¼ tk szegfűszeg
  • ½ tk só
  • ¾ csésze vaj
  • 1 csésze barna cukor
  • 1 tojás
  • ¼ csésze méz
  • 1 tk vanília kivonat
  1. Keverd össze a lisztet, a szódabikarbónát, a fűszereket és a sót egy tálban.
  2. Egy másik tálban keverd össze a vajat és a cukrot, majd add hozzá a tojást, a mézet és a vaníliát.
  3. Lassan keverd hozzá a száraz hozzávalókat a nedves keverékhez.
  4. Gyúrd össze a tésztát, majd tekerd fóliába és hűtsd le legalább egy órán keresztül.
  5. Kinyújtva és különböző alakzatokra vágva süsd őket 180 fokon 10-12 percig, vagy amíg aranybarnák lesznek.

Csokoládés-mandulás sütemények

Ezek a csokoládés-mandulás sütemények isteni finomak. Az alábbi hozzávalókból készülnek:

• 1 csésze vaj
  • 1 csésze cukor
  • 2 tojás
  • 2 tk vaníliakivonat
  • 2,5 csésze liszt
  • 1 tk szódabikarbóna
  • ½ tk só
  • 1 csésze darált mandula
  • 2 csésze apróra vágott csokoládé
  1. Keverd össze a vajat és a cukrot egy tálban, majd add hozzá a tojásokat és a vaníliakivonatot.
  2. Külön tálban keverd össze a lisztet, a szódabikarbónát és a sót.
  3. Lassan add hozzá a száraz hozzávalókat a nedves keverékhez.
  4. A tésztába forgasd be a darált mandulát és a csokoládé darabokat.
  5. Kanalazz tésztadarabokat egy sütőlapra, majd süsd őket 180 fokon 10-12 percig.

Ezek a sütemények nem csak finomak, de gyönyörűek is, és garantáltan örömet szereznek mindenkinek, akit megajándékozol velük. Készítsd el őket karácsonyra, és oszd meg az ünnepi hangulatot a barátaiddal és a családoddal!

Tekintsd meg nappali/ esti, ingyenes képzéseinket!

Telefon: +36-1-4033585, +36-30-1952790